Zalety dobrej strony internetowej – nie trać więcej, pokaż się w sieci!

Technologia mknie do przodu, coraz więcej aspektów codziennego życia przenosi się do Internetu: tam poszukujemy informacji, dokonujemy zakupów i rezerwacji, komunikujemy się i wymieniamy opiniami.

Zauważalny stał się również wzrost zaufania i użytkowania wirtualnego medium – liczba korzystających z sieci w Polsce to przeszło 22 milionów osób, Internet staje się coraz bardziej powszechny. W dzisiejszych czasach posiadanie strony WWW staje się, więc nie standardem, ale wręcz koniecznością.

Profesjonalna strona to pierwszy krok do skutecznej kampanii internetowej. Zdaniem ekspertów liczą się 2 pierwsze sekundy i wrażenia, jakich wtedy doświadcza użytkownik – odczucia te powinny być maksymalnie pozytywne. Osiągnąć to można poprzez właściwe wykreowanie strony:

- powinna być ona aktualna, funkcjonalna, przejrzysta i łatwa w obsłudze – dobra strona internetowa wymaga stałej opieki!

- powinna dostarczać odwiedzającemu pełnej i rzetelnej informacji na temat firmy i jej działalności – informacje niejasne lub niepełne mogą szybko zniechęcić klienta

- ważna jest również odpowiednia domena – jej nazwa powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i powiązana z nazwą lub działalnością firmy

- strona musi być zoptymalizowana pod kontem SEO – (krótki poradnik jak zoptymalizować stronę napiszemy już niedługo)

- należy też pamiętać o doborze hostingu u odpowiedniej firmy, która zagwarantuje bezpieczeństwo danych i niezawodność serwera o każdej porze dnia i nocy

- powinniśmy również zadbać o pozycję naszej strony w rankingu wyszukiwarek – jeśli nie wiecie o co chodzi, to zastanówcie się czy zdarzyło Wam się kiedyś zaglądać dalej niż na 5 podstronę wyszukiwarki?

Kiedy już przebrniemy przez proces tworzenia i kreowania strony internetowej możemy w spokoju napawać się wizją sukcesów i korzyści, które za sprawą sprawnie działającej witryny na pewno nas nie ominą.

Zalety ciekawej i przejrzystej strony WWW.

Funkcja informacyjna:

- Twoja firma jest widoczna w Internecie,
- dajesz się poznać i znaleźć szerszemu gronu klientów,
- firma staje się bardziej rozpoznawalna, przyciąga uwagę,
- dzielisz się informacjami na temat działalności swojej firmy,
- przedstawisz pełną ofertę swoich usług i towarów.

Funkcja wizerunkowa:

- jesteś postrzegany jako nowoczesny przedsiębiorca – budzisz większe zaufanie,
- kreujesz nowy wizerunek w oczach klientów oraz konkurencji,
- wyróżniasz się w internetowym tłumie,
- podnosisz wiarygodność swojej firmy.

Funkcja promocyjna:

- strona w internecie to najtańsza forma reklamy, inwestycja, która się zwraca,
- poszerza zasięg wpływów i pole działania firmy, łatwiej dotrzesz do nowych klientów,
- zwiększa zasięg Twojej oferty na cały kraj.

Witrynę WWW można zrobić samemu, ale jeśli chcesz mieć gwarancję najwyższej jakości i profesjonalizmu najlepiej powierz jej budowę specjalistom, którzy zadbają o każdy istotny aspekt – zobacz naszą ofertę.

Nasz artykuł to tylko wierzchołek góry lodowej, a na temat promocji w sieci można by napisać nie jedną ciekawą pracę magisterską lub artykuł (czego nie omieszkamy zrobić:))

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>