Na początku było light, czyli kilka zdań o WebLight’cie.

Wchodząc, ponad dziesięć lat temu, na rynek webdesignu szukaliśmy dobrego narzędzia do zarządzania treścią na stronach WWW. Przetestowaliśmy dostępne wówczas, gotowe rozwiązania, jednak żadne nie posiadało pełnej, niezbędnej według nas funkcjonalności. Nie pozostało, więc nic innego jak przysiąść i napisać własny system. A dalej to już never endig story:)

Tak w skrócie można opisać historię powstania dostępnej wersji CMS WebLight’a.  Tworząc pierwszy  system CMS Light, opieraliśmy się na wiedzy i własnych doświadczeniach przy tworzeniu i obsłudze stron. Praca żmudna i długotrwała w końcu przyniosła efekt. Pierwsza wersja wdrożona u klientów, została przyjęta dość pozytywnie. Jednak nie obyło się bez uwag. Niektóre elementy, które nam informatykom wydawały się najlepszym rozwiązaniem, w trakcie użytkowania przez odbiorców okazały się nieprzydatne lub rzadko wykorzystywane. Po rozmowach z klientami i analizie użytkowania naszego CMS-a, postanowiliśmy wnieść poprawki, aby system był maksymalnie przejrzysty, funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Lata mijają, szybko zmieniające się myślenie o Internecie i jego wykorzystaniu wymaga nieustannego badania zmian i kolejnych udoskonaleń. CMS Light ewoluował w CMS WebLight’a i kolejne jego wersje. Staramy się śledzić najnowsze trendy, analizować zachowania Internautów i (tak, tak) podglądać konkurencję, aby dawać Wam narzędzie nowoczesne i  zgodne z oczekiwaniami.

Gwarantujemy – oddział naszych marketingowców i programistów czeka uzbrojony po zęby, gotowy stawić czoła nowym wymaganiom Webowym, bo walka w internetowym świecie (miejmy nadzieję) nigdy się nie kończy:)

Czym jest CMS?

CMS (ang. Content Management System) to system do zarządzania treścią witryny internetowej. Dzięki CMS można w łatwy sposób zarządzać stroną internetową, edytować treści i dodawać multimedia. Program składa się z panelu, który służy do edycji danych w bazie danych oraz z części programistycznej, która służy do wyświetlania treści strony internetowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii e-lan.pl, WWW i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>