Mobile Marketing przyszłością reklamy?

Do napisania tego artykułu zainspirował nas raport portalu Interaktywnie.com, na temat marketingu mobilnego w Polsce. (Dla zainteresowanych http://interaktywnie.com/index/index/?file=raport_marketing_mobilny_2012.pdf ). Trendy i tempo  rozwoju rynku urządzeń mobilnych, jasno wytyczają kierunki działań marketingowych. Powiedzenie „nie ma cię w internecie – nie istniejesz”, należy poszerzyć o istnienie w sferze urządzeń mobilnych.

Choć samo pojęcie marketingu mobilnego obejmuje szereg różnych możliwości, my skupimy się na razie na wykorzystaniu SMS marketingu. Uruchomiliśmy ostatnio usługę MonsterPowiadomień (system automatycznej wysyłki powiadomień SMS i Mail), dlatego jest to dla nas temat bliższy i interesujący.

Jeśli dodatkowo przeanalizujemy najczęstsze sposoby ich wykorzystywania, otrzymujemy odpowiedź czy warto rozszerzać działania marketingowe o ten poziom.

Aż żal nie wykorzystać takiego potencjału!

Zalety marketingu mobilnego

Z drugiej strony, jest to rynek wciąż niezbadany przez marketingowców. Ogromną zaletą jest niska konkurencja. Łatwo przyciągnąć uwagę użytkowników do naszego przekazu, co jest coraz trudniejsze w tradycyjnych mediach.

Do zalet na pewno należy zaliczyć też wszechstronność smartfonów i tabletów, które pozwalają szybko z otrzymanej wiadomości SMS, przenieść się na naszą stronę lub wyszukać lokalizację na mapie. Dodatkowo wielu użytkowników smartfonów korzysta z możliwości geolokalizacji, dzięki czemu targetowanie naszej reklamy staje się jeszcze dokładniejsze.

Ostatnią dużą zaletą SMS marketingu jest jego duża skuteczność, która przy dobrym komunikacie i atrakcyjnej ofercie może sięgnąć nawet 30-40%. Szczególnie duże zwroty zauważalne są przy zaproszeniach na eventy lub atrakcyjnych rabatach.

Ewaluacja kampanii

Często spotykamy się z kampaniami marketingowymi różnych firm, które po wdrożeniu nie podlegają ocenie. Marketing mobilny jak wszystkie inne sposoby komunikacji, powinny być analizowane pod kątem skuteczności. Jak wiadomo działania są skuteczne, gdy zyski przekraczają koszty. Zaletą SMS marketingu jest jego duża przejrzystość. Budżet i wydatki na kampanie są ściśle określone, a efekty są dość łatwe do policzenia.

Zachęcamy do prowadzenia swojej kampanii SMS marketingu z naszą usługą MonsterPowiadomień

Ten wpis został opublikowany w kategorii e-lan.pl i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>